Війна на Сході кардинально змінила українців. Тепер Україна займає перші місця у світі зі збору коштів для допомоги як військовим та вимушеним переселенцям, так і всім, хто потребує допомоги. Але для декого війна — непоганий шанс заробити грошей.
Повідомлення про нечистих на руку волонтерів і благодійників щодня з’являються у ЗМІ. До редакції Телеканалу новин “24” звернулися глядачі і попросили перевірити один з фондів, який допомагає АТО. Мовляв, є дані, що представники організації збагачуються за рахунок допомоги небайдужих.
До того ж, методи, якими добродії користуються, аби збирати кошти, викликають багато запитань. Щоби розібратися у ситуації, в офіс фонду ми запустили інсайдера, який пропрацював там тиждень. І були вражені результатом його роботи.
Благодійний фонд із промовистою назвою “Небайдужі серця” начебто допомагає і хворим дітям на Волині, і не тільки, і бійцям, які захищають нашу країну на Сході. Про що на офіційному сайті організації свідчать численні фото та звіти. Та реальна діяльність фонду дуже схожа на звичайне шахрайство.
Шпигуни у фонді
Нам погодилася допомогти Київська самооборона. Одна з активісток — Леся Шеповалова влаштувалася до фонду на роботу. На практиці офіс-менеджер БФ “Небайдужі серця” має функції оператора call-центру.
Завдання Лесі — обдзвонювати підприємства та простих людей, здебільшого в селах, і просити в них гроші для благодійних цілей. Аби легенда, яку згодовують людям, звучала переконливіше, новачку дають цілий стос пам’яток та інструкцій, які треба вручну переписати і вивчити.
Прихованою камерою дівчині вдалося відзняти всю “кухню” волонтерської організації зсередини. На записі ввічливі молоді люди представляються своїм співрозмовникам за ім’ям та по-батькові, після чого розповідають заздалегідь вивчену історію.
У батальйоні “Торнадо” підтвердили, що БФ “Небайдужі серця” їм допомагає, але легенду спростували. Щоправда, яку саме допомогу привозять і в якій кількості, журналістам не розповіли. Представники call-центру у розмові з людьми прикриваються Міністерством оборони.
Прикриття Міністерством оборони
У Міністерстві оборони не знають про діяльність БФ “Небайдужі серця”. Окрім цього, батальйон із такою назвою не входить до Збройних сил України, а підпорядковується іншому відомству. Разом із самооборонівцями журналісти Телеканалу новин “24” завітали до call-центру. Але розмовляти працівники офісу відмовились і втекли через задні двері.
Благодійники намагалися переконати, що їхні працівники працюють на безоплатній основі. Поки працівники поспіхом намагалися втекти з офісу, їхні “ватажки” викликали міліцію. Та лише за час перебування журналістів у приміщенні фонду на співбесіду прийшли три дівчини. Одна з них розповіла, які умови праці їй обіцяли горе-роботодавці.
Коли на місце прибули правоохоронці, журналісти написали заяву з проханням розібратися у діяльності Благодійного фонду “Небайдужі серця” і з’ясувати, скільки грошей зібрали їхні чи то “волонтери”, чи то штатні працівники.
Від редакції: появі цієї публікації передував блог про роботу фонду, який опублікував на нашому сайті Сергій Хорунжий.У тексті багато про роботу фонду, але візит журналістів та їхнє розслідування представники фонду не коментують.
Гость (Экономисты),
2015-08-06 08:25:41