Здравствуйте ув. сотрудники предприятия. Какая ситуация сейчас с заработной платой? Завлекают хорошими деньгами. Стоит пробовать?
1.
«А. Т.: В 2019 году мы провели кадровую оптимизацию. Так, было 340 сотрудников – сейчас по факту 146. Пришлось уволить тех, кто пытался саботировать внедряемые новшества или кто не смог понять, внутренне перестроиться и работать в новых условиях. Это был очень непростой и болезненный процесс.» Увольняли по законодательству по п.1 ст.40 с выплатами гарантированной помощи с подачей отчетности в Центр занятости о количестве и профессиональном составе уволенных?
2.
«А. Т.: …На предприятии остались лишь те, кто готов работать в новой системе ценностей, где убраны ограничения и условные разделения рабочих функций и обязанностей. Ушел в прошлое принцип, что, дескать, слесарь должен выполнять только слесарную работу….» То есть, можно предположить, что нарушены ст. 31 кодекса законов о труде Украины: Заборона вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим договором
«А. Т.: …И обязательное условие – привязка к срокам\; если работа сдана не вовремя, с опозданием, то накладывается штраф.» Видимо, Андрей Татусько не знает, что по закону у нас штрафовать нельзя, можно или увольнять или выносить выговор. Но это еще один вопрос к держпраце по поводу проведения проверки о нарушениях в выплате зарплаты.
Но как тут справедливо заметили, Оля Кучкова ничего не смыслит в кадрах, да и вообще мало чего смыслит. А проверка от держпраци, если и придет, то как правильно заметил Барин несколькими сообщениями ранее « Адвокаты, судьи все уладят.»
Ни в коем случае не рекомендую здесь работать. Это не компания, как они себя называют, а самый настоящий гараж. Много рассказывают и обещают, а по факту полный 0. В Полтаве и Сумах 2 заводика в статусе «ниже плинтуса», по этому не могут закрыть вакансию даже рядового слесаря.
Реалії цього «роботадавця»:
1) Якщо роботодавець не дотримуватиметься мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за недоплату за роботи в нічний час, роботи в вихідний або святковий день, понадурочної роботу та інші питання оплати праці); встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбаченнях законами України, тоді до нього застосують фінансове покарання у вигляді 10 мінімальних зарплат — 41 730 грн (у 2018 р. — 37 230 грн).
2) За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законом про працю, більш як за один місяць, чи виплату їх не в повному обсязі, роботодавець відповість трьома мінімальними зарплатами — 12 519 грн (у 2018 р. — 11 169 грн).
3) Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - роботодавець відповість трьома мінімальними зарплатами — 12 519 грн.
4) Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених трудових відносин - 100 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, 417 300 грн
Кримінальна відповідальність
1) Умисне перешкоджання законній діяльності профспілок - виправні роботи на строк до двох років або позбавлення волі на строк до 3 років із позбавленням права обіймати посаду або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, Ст. 170 КК.
2) Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю - Штраф від 2000 до 3000 нмдг (від 34000 до 51000 грн) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправні роботи на строк до 2 років - П. 1 ст. 172 КК.
3) Грубе порушення угоди про працю шляхом обману чи зловживання довірою або примусом до виконання роботи, не обумовленої угодою - штраф до 50 нмдг (до 850 грн) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років, П. 1 ст. 173 КК.
4) Безпідставна невиплата заробітної плати більше ніж за один календарний місяць, вчинена умисно керівником підприємства чи приватним підприємцем - штраф від 500 до 1000 нмдг (від 8500 до 17000 грн) або виправні роботи на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, П. 1 ст. 175 КК.
5) Безпідставна невиплата зарплати більше ніж за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, якщо така невиплата стала наслідком нецільового використання коштів, призначених для цих цілей - штраф від 1000 до 1500 нмдг (від 17000 до 25500 грн) або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, П. 2 ст. 175 КК.
СБУ підозрює співробітників обласного управління Держпраці стосовно можливих фактів вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).