З сьогоднішнього дня починається ліквідація банку "Причорномор'я". Це перший випадок ліквідації фінустанови, в якій введено тимчасову адміністрацію. З 25 травня Національний банк відкликає банківську ліцензію і ініціює процедуру ліквідації банку "Причорномор'я". Дане рішення закріплене відповідною постановою регулятора від 20 травня. З початку банківської кризи (жовтень 2008 року) це перший випадок ліквідації проблемної фінустанови, пише "Дело".
Нагадаємо, з 30 січня в банк була введена тимчасова адміністрація на чолі з Юрієм Шевцом. Однією з причин такого рішення НБУ стала погана якість активів банку. "Кредитний портфель банку такий, що тимчасовий адміністратор не зміг відновити його платоспроможність", - говорить тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Віктор Кравец.
Як повідомлялося раніше, до 2 березня банк був учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, після цієї дати він був переведений в категорію тимчасових учасників. Отже, всі депозити населення, розміщені в банку до 2 березня, знаходяться під захистом Фонду гарантування внесків. Банкіри говорять, що в найближчі 2-3 місяці власникам цих депозитів Фонд почне виплачувати компенсацію - до 150 тисяч гривень.
Учасники ринку допускають, що до введення тимчасової адміністрації власники "Причорномор'я" активно виводили кошти з банку. "Причорномор'я" - єдиний банк, керівництво якого самостійно звернулося до НБУ з проханням ввести до фінустанови тимчасову адміністрацію. Це говорить про конфлікт керівництва і власників банку, який найчастіше виникає при спробі акціонерів вивести активи", - говорить заступник голови правління одного з банків.
Банк "Причорномор'я" з моменту введення в нього тимчасової адміністрації - 30 січня цього року - не проводив ніяких платежів, каси банку постійно були порожні. Вкладники не отримували навіть відсотків по депозитах. Тому ліквідація банку для них стане позитивною новиною. "В понеділок буде почато процес ліквідації банку, а депозити Фонд гарантування внесків почне виплачувати через два місяці", - повідомила співробітниця головного офісу "Причорномор'я".
На початок травня активи Фонду складали 4,56 мільярда гривень, а депозити фізичних осіб в банку – трохи більше 134 мільйонів гривень. Тому труднощів з виплатою депозитів бути не повинно. "Чим швидше почнеться ліквідація, тим швидше вкладники отримають свої гроші від Фонду гарантування вкладів. Коли цей процес почнеться, це навіть зміцнить довіру до інституту ліквідації і до банківської системи в цілому", - пояснює член ради Національного банку Василь Горбаль.
Під питанням залишається доля інших дрібних банків, в яких введена тимчасова адміністрація. Держава відмовилася їх рятувати, а охочих придбати невелику проблемну фінустанову з боргами поки що не було. "Шансів знайти інвесторів у маленьких банків дуже мало. Вірогідність того, що дрібні банки, в яких зараз введена тимчасова адміністрація, ліквідовуватимуть, дуже висока", - говорить перший зампредправленія "Промінвестбанку" В'ячеслав Юткін.
На сьогодні налічується 10 банків з тимчасовою адміністрацією, яким уряд відмовився надавати фінансову допомогу, - банки "Європейський", "Західінкомбанк", "Арма", "Національний стандарт", "Одеса-Банк", "Національний кредит", "Банк регіонального розвитку", "Трансбанк", "Дністер" і "БІГ Енергія". На даний момент часткове погашення зобов'язань перед клієнтами проводять тільки останні п'ять. У решти грошей на виплати немає.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд візьме участь в рекапіталізації 5 комерційних системних банков. Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
"Це ті банки, які фактично були знищені своїми власниками заради отримання вигоди", - сказала Тимошенко.
Вона підкреслила, що з 186 українських банків, 20 повністю припинили платежі по зобов'язаннях, останні зазнавали певні труднощі із здійсненням платежів. "І лише 2 державних банка - "Ощадбанк" і "Укрексімбанк" не припиняли платежі. Це доказ того, що держава і уряд працюють", - сказала вона.
По материалам: NEWSru.ua